Print Recipe
Perime të pjekura
Një recetë e shpejt dhe e shëndetshme.
Instructions
  1. Perimet i presim në copëza të vogla kubi dhe të gjithë përbërësit i vendosim në enë për pjekje.
Recipe Notes
  • Ngrohni furrën në 245 gradë C.
  • Në një enë vendosim perimet e prera.
  • Më pas i hedhim vajin, rozmarinën, kripën dhe piperin e zi dhe i përziejmë. Të gjitha i përzjemë dhe i vendosim në enë për pjeke.
  • I pjekim për 35 – 40min duke i përzier kohë pas kohe deri sa perimet të kenë marrë ngjyrë kafe.